OBMYCI WE KRWI BARANKA – Modlitwa w intencji prześladowanych chrześcijan

22 listopada 2017

Bezsilni?

Przejmujące doniesienia z różnych zakątków świata, przerażający obraz okrucieństwa, śmierć niewinnych ludzi, a to tego dzielące nas setki kilometrów, obezwładniające poczucie bezsilności, pozorny brak możliwości jakiejkolwiek pomocy. Ktoś mógłby zapytać:„ale co ja mogę sam?”, ktoś inny odwraca głowę, zatyka uszy, bo przecież skoro to tak daleko, to mnie nie dotyczy. Serce nieznające obojętności, pełne miłości wie, że sytuacja nigdy nie jest tak do końca beznadziejna. A więc jak wobec prześladowań, ogromu przemocy i realnego zagrożenia jakiego doświadczają chrześcijanie w wielu miejscach świata nie czuć się bezsilnym?
trynitarski krzyżyk

W intencji prześladowanych…

W dniu 22 października w kaplicy Ojców Trynitarzy w Krakowie odbyło się modlitewne czuwanie w intencji prześladowanych chrześcijan. Słowa rozważań przygotowanych przez o. Macieja Kowalskiego były właśnie takim zaproszeniem do konkretnego działania. Co więc robić, aby nie czuć się bezsilnym? Jakie działanie podjąć tu w miejscu względnie bezpiecznym, gdzie bez obaw możemy wyznawać naszą wiarę? Takim działaniem jest modlitwa –  „wytrwała usilna… modlitwa, która zmieni twoje serce, serce twojego cierpiącego brata, a w końcu serce tego, który nie wie, czym jest miłość. Strumienie krwi wypłynęły przecież najpierw z boku Zbawiciela, obmywając cały świat”.  

Razem możemy więcej

Piękna oprawa muzyczna, wymowna dekoracja, poprowadzone rozważania, świece odpalane co 5 minut na znak pamięci o tych, którzy giną za wiarę, wiele wspólnych momentów przygotowań, a także doświadczenie radości bycia razem w tak ważnych momentach – to wszystko było i tym razem udziałem naszej wspólnoty „Trójki”. Takie doświadczenia bardzo nas ubogacają i uczą wdzięczności za to co zostało dane nam za darmo oraz pokazują, że bycie dla drugiego człowieka to wielka łaska!

Nie tylko od święta

Co zrobić, żeby takie momenty zadumy i modlitwy nie były tylko jednorazowym „zachwytem”?  Jak w konkretny sposób nosić w sercu na co dzień tych, których wiara jest w zagrożeniu? Podejmij modlitwę w intencji prześladowanych chrześcijan i dołącz do naszej akcji „Więcej niż 5 minut”.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

Pin It on Pinterest

Share This