„Oto człowiek” – modlitwa w intencji prześladowanych chrześcijan

22 stycznia 2020

W minioną środę w ramach naszych spotkań mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennym dla naszej grupy wydarzeniu. Zamiast w naszej salce w klasztorze Trynitarzy na ulicy Łanowej spotkaliśmy się na ulicy Starowiślnej u Sióstr Urszulanek UR. Spotkanie to odbyło się z inicjatywy Pani Kasi Onderki, która zaprosiła nas na wspólną adorację przez nią prowadzoną. Tematem cotygodniowej – jak się dowiedzieliśmy – adoracji była tym razem modlitwa za prześladowanych chrześcijan. 

W klasztorze przywitała nas radosna siostra Ania, która razem z innymi siostrami bardzo cieszyła się z naszej obecności. W czasie adoracji wysłuchaliśmy czytane przez panią Kasię smutne, a zarazem pełne wiary świadectwo ludzi, którzy mimo cierpień i krzywd wytrwali w duchu Bożym, żyjąc w krajach często określanych ogólnym mianem Bliskiego Wschodu, będących ich ojczyzną. Po adoracji zostaliśmy zaproszeni przez siostry na herbatę, gdzie w gronie sióstr i zaprzyjaźnionych z nimi ludzi dzieliliśmy się refleksjami na temat prześladowanych chrześcijan i działań prowadzonych na rzecz pomocy prześladowanym. Przy tej okazji opowiedzieliśmy o naszej Trójce, o akcji Więcej niż 5 minut oraz dziełach, na które przeznaczamy zbierane pieniądze, a także o naszych inicjatywach na rzecz więźniów. Pojawił się również pomysł, aby nasza grupa w ramach spotkań modlitewnych częściej brała udział we wspólnej modlitwie za prześladowanych właśnie na Starowiślnej. 

Uważam, że spotkanie to było bardzo owocne i bardzo się cieszę, że mogliśmy poznać innych ludzi, którzy podobnie jak my wspierają modlitwą chrześcijan prześladowanych. Pomysł wspólnych adoracji również uważam za ciekawy, a jeśli się na niego zdecydujemy, będzie to kolejny krok w rozwoju naszej grupy, co jak myślę jest ważnym zadaniem każdego duszpasterstwa. Bo stojąc w miejscu, nie przybliżamy się do celu, jedynie pozostajemy w tyle za tymi, którzy nie boją się kroczyć naprzód.

Myślę, że należy tutaj podziękować Pani Kasi za to, że nas zaprosiła na spotkanie oraz za pięknie przygotowaną adorację. Siostrom Urszulankom dziękujemy za miłe przyjęcie i pyszną herbatkę.

Szymon

Pin It on Pinterest

Share This