WIĘCEJ NIŻ 5 MINUT - PODSUMOWANIE DRUGIEGO ETAPU AKCJI

20 luty 2019

Druga edycja akcji „Więcej niż 5 minut” – inicjatywy podjętej przez krakowską wspólnotę Trójka działającą przy Domu Braci Trójcy Świętej – dobiegła już końca. Pora na podsumowanie i podziękowanie wszystkim zaangażowanym w pomoc prześladowanym chrześcijanom.

Skąd taki pomysł?

„Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami” (Mt 5, 11–12).

Od wieków chrześcijanie doświadczają niezrozumienia, odrzucenia, prześladowania z powodu wiary w Chrystusa. Wędrowanie przez życie z Jezusem zawsze prowadzi przez Golgotę. Droga ta jest wymagająca, często kosztuje wiele wysiłku, ale wiedzie do prawdziwego szczęścia i radości. Doskonale zrozumiały to miliony chrześcijan gotowych ponieść cierpienie, a nawet oddać życie w imię Miłości. Wiedzą, że przebywanie z Bogiem da im pełnię szczęścia. Jezus daje nam wybór i jednocześnie zaprasza do przyjęcia Jego krzyża jako daru. Tysiące ludzi codziennie przyjmuje Jego zaproszenie, akceptuje cierpienia codzienności i rodzi się do życia w pełni – do życia wiecznego.

Prześladowania to nie tylko śmierć czy tortury, lecz również utrata pracy, niemożność zdobycia wykształcenia, utrata dachu nad głową i środków do życia z powodu wyznawanej wiary. Nie chcemy przejść obojętnie wobec cierpienia naszych braci i sióstr, dlatego pragniemy ich wesprzeć modlitwą i pomóc materialnie. Z tego właśnie powodu zorganizowaliśmy akcję „Więcej niż 5 minut”.

 

Dziękujemy za hojność i zaangażowanie!

 

Rok temu cieszyliśmy się z zakończenia pierwszej edycji akcji „Więcej niż 5 minut”. Kiedy 26 stycznia 2018 roku rozpoczynaliśmy kolejną edycję, nie spodziewaliśmy się, że w tak krótkim czasie uda się rozdać kolejne 2000 opasek. Do lutego 2019 roku zebraliśmy 11 533,68 złotych (ok. 2750 €). Zebrane ofiary zostały przekazane na pomoc krzywdzonym braciom za pośrednictwem SIT. Oprócz stałego grona liderów w akcję zaangażowały się nowe osoby, dołączyły do nas kolejne parafie, duszpasterstwa i wspólnoty, z czego niezmiernie się cieszymy. Dziękujemy za godziny Waszej modlitwy, za dostrzeżenie osób, a nie statystyk. Jesteśmy wdzięczni za Wasze wsparcie, otwartość i gorące serca, za wspólne przekraczanie kolejnych granic. Cieszymy się z rozwoju akcji, z tego, że możemy modlić się razem o odwagę pójścia za Jezusem nawet za cenę wyszydzenia, prześladowania czy śmierci, a jednocześnie nie godzimy się na zadawanie cierpienia naszym braciom i siostrom.

Liczba rozprowadzonych opasek

Zebrana kwota (zł)

My dla nich czy oni dla nas?

„Więcej niż 5 minut” jest inicjatywą służącą nie tylko pomocy prześladowanym. Często tak właśnie się zaczyna przygoda z naszą akcją. Ale po miesiącach modlitwy i zaangażowania okazuje się, że nie tyle ja pomagam represjonowanym, ile oni pomagają mnie. Uczą mnie kochać Boga, bliźnich i siebie. Ich tryskające radością świadectwo jest dla mnie umocnieniem. Każdy z nas, niezależnie od tego, w jakim państwie mieszka, może doświadczyć pokusy, by zrezygnować, nagiąć zasady, nie iść za Chrystusem. By żyć wygodnie, bez problemów, by wyeliminować z życia krzyż. Dzięki krzywdzonym chrześcijanom lepiej poznaję Boga, dla którego warto umrzeć. Świadectwo prześladowanych braci i sióstr nie jest fałszywą mrzonką naiwnych romantyków. Oni ufają Życiu, mimo że rozum każe porzucić nadzieję. Wiedzą, że mrok nigdy nie zwycięży światłości. „Więcej niż 5 minut” to droga dla tych, którzy wiedzą, że tylko Jezus może rozproszyć ciemności grzechu, nienawiści, okrucieństwa, zwyciężyć śmierć i dać pokój.

świeca

Dowiedz się więcej o akcji!

Pin It on Pinterest

Share This