Kolonia wakacyjna dla dzieci

25 czerwca 2017 - 02 lipca 2017

Jedziemy na wakacje!

Podczas tegorocznych wakacji Duszpasterstwo Więzienne Ojców Trynitarzy już po raz czwarty zorganizowało wyjazd do kolonię wakacyjną dla dzieci, których rodzice odbywają kary pozbawienia wolności. W dniach od 25 czerwca do 2 lipca 2017 roku grupa 28 dzieci wraz z kadrą przebywała w ośrodku wypoczynkowo-rekolekcyjnym w Olsztynie k. Częstochowy, a turnus odbywał się pod hasłem „wakacje biblijne”.
trynitarski krzyżyk

Żałuj, że Cię z Nami nie ma!.

Każdego dnia w małych kręgach biblijnych, a także podczas wspólnej Mszy Świętej  zatrzymywaliśmy się nad Słowem Bożym, wsłuchując się w to, co Pan Bóg chce powiedzieć każdemu z nas. Poza tym był to czas wakacyjnej swobody, beztroski i wielu atrakcji. Braliśmy udział w podchodach biblijnych, ciekawych grach i zabawach terenowych, zawodach sportowych, wycieczkach po okolicy, a także wyjeździe do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, gdzie mieliśmy możliwość podejść bardzo blisko Cudownego wizerunku Maryi. Ciekawą atrakcją był też wyjazd do kina na seans filmowy w 3D. Każdy dzień był dla nas bardzo wartościowym spotkaniem z misjonarzami, sportowcami oraz wieloma serdecznymi gośćmi, których witaliśmy z radością.  

Dziękujemy.

Podczas turnusu dzieci były pod opieką doświadczonych pielęgniarek – sióstr ze Zgromadzenia Franciszkanek od Cierpiących, a także wychowawców i animatorów prawdziwie oddanych tego typu pracy. Czas kolonii to także nawiązywanie nowych znajomości, przyjaźni, uczenie się samodzielności i współzawodnictwa w grupie. Zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób, które wspierały nas poprzez ofiary pieniężne bądź przekazanie konkretnych produktów. Warto wspomnieć, że także cała kadra wzięła udział w wyjeździe korzystając ze swojego prywatnego wolnego czasu. Kolonię wakacyjną zakończyła wspólna Msza Święta w parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu, a po niej krótkie wspomnienia, pokaz zdjęć, drobne upominki i pełne wzruszeń pożegnania. W imieniu całej kadry dziękuję za ten piękny czas, Kinga.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

Pin It on Pinterest

Share This